E minutul 90 si scorul e 0-0. In prelungiri, mingea ajunge la tine si dai golul victoriei. Esti erou, iar la final reporterii te intreaba cui ii multumesti pentru gol si cui ii dedici succesul.

Am auzit fotbalistii spunand ca le multumesc suporterilor, antrenorilor, colegilor, familiei, prietenilor, dar nu prea i-am auzit sa transmita ceva catre cel mai important obiect din jocul de fotbal: mingea. ⚽

Cu siguranta ei o au tot timpul in minte si in suflet, inca de pe vremea cand jucau fotbal in spatele blocului, insa nu au trimis, pana acum, un mesaj clar pentru ea. Asa ca le-am scris pe WhatsApp lui Alex Chipciu, Claudiu Keseru, Nicolae Stanciu si Florin Gardos si le-am propus sa-si imagineze ca mingea „prinde” viata pentru cateva secunde si ii poate asculta, la fel ca un om. Ce i-ar spune, dupa atatia ani in care le-a fost alaturi? Hai sa vedem ce a iesit! ⬇

CUMPARA DANONE SI POTI CASTIGA O MINGE DE COLECTIE CU AUTOGRAF! ➡ CLICK AICI!